Eylül 24, 2019

Performans Çeker Ocak

Performans Çeker Ocak

Laboratuvarlarınızda yoğun asit ile çalışıyorsanız ihtiyacınız olan performans çeker ocaklar çözüm için üretildi.Gerek Türkiye’deki ilgili standartlar gerekse Avrupa standardı olan EN14175 standartlarına göre üretilen performans çeker ocaklar ayrıca Amerikan  standart  olan Ashrae 110 standardı incelenerek üretilmiştir.

Performans çeker ocaklar merkezi sistemlere entegre edilebildiği gibi bağımsız kendi havalandırma kanalları ile de tek başına üstün hava atiş gücüne sahiptir.Çeker ocak kontrol paneli içerisindeki mikroişlemcisi sayesinde airflow ve vav kontrol sistemi  TS EN 14175  kalite standardına uygun hava  atış sistemine sahip olmaktadır. Opsiyon olarak sunulan çeker ocak içi sıcaklık okuma ile deneyleriniz için uygun sıcaklıkta değilse alarm sayesinde uygun sıcaklıkta değil ise deneyi veya üretimi durdurabilirsiniz.

Performans çeker ocak kontrol paneli sayesinde hava akış hızını okuyabilir sesli ve görsel alarmlar sayesinde siz fark etmezseniz de kontrol çeker ocağınızda olur. Hava akış hızı standartlar belirtilen 0,35 m/sn ile 0,50 m/sn arasında kontrol edilir.

Performans çeker ocakları  yapısı itibariyle ortamdan aldığı havayı dışarı attığından laboratuvarlarınızın temiz hava beslemelerinin daima aktif olduğundan emin olunuz. Performans çeker ocakların iç kısımlarında bulunan ağır ve hafif gazların cihaz içerisinde sirkülasyon yapmasına engel olan davlumbazı sayesinde dışarıdan alınan ve deney / üretim esnasında cihaz içerisinde oluşan gazların dışarı aktarımı sağlar.Yanıcı parlayıcı durumlara önlem amacıyla ATEX sertifikalı Exproof fan opsiyonlar arasındadır.

Performans çeker ocaklarda isteğe bağlı olarak tezgah üstü zemin olarak  çok yüksek kimyasal dirençe sahip ,çizilmeye ve darbe dayanımı olan endüstriyel alınlıklı seramikler tercih edilebileceği gibi kullanılan kimyasallara göre farklı çözümler üretilebilmektedir.

Performans çeker ocak iç kullanım alanları yine ihtiyaca bağlı olarak poliprobilen pp den kaplanır. İç yanlar ,üst ve arka kısma ilave olarak arka davlumbazda yine pp poliprobilenden imal edilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Laboratuvar güvenliğine önem verenlerin tercihi performans çeker ocak alt dolabının EN14470 e uygun yangına dayanikli kimyasal saklama dolabı olabileceği gibi poliprobilen alt dolap , mdf alt dolap veya galvaniz çelik alt dolap olabilir.

Çeker ocaklar istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.

Yaygın olarak tercih edilen ebatlar .

  TFH-90 TFH-120 TFH-150 TFH-180
Dış Ebatlar  ( GxDxY) 900x900x2300mm 1200x900x2300mm 1500x900x2300mm 1800x900x2300mm
İç  Ebatlar  ( GxDxY) 800x750x900mm 1100x750x900mm 1400x750x900mm 1700x750x900mm
İç Tezgah Üstü Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen
Güvenlik Camı  6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında
Fan  Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli
         

GxDxY  : Genişlik x Derinlik x Yükseklik