Eylül 24, 2019

Tezgah Üstü Çeker Ocak

Genel olarak hava ile yayılan asit buharı ,kimyasal buharı ,kötü kokuları uzaklaştırmaya yarayan tezgah üstü çeker ocaklar mevcut laboratuvarları kurulmuş ve sonran ihtiyaç olan durumlarda tercih edilen modeldir. Mevcut tezgahların üzerine yerleştirilen bu ürünler aynı zamanda sadece fan bağlantısı ve elektrik fişi çekilerek birkaç kişi yardımıyla başka noktalara taşınabilir.

Gerek Türkiye’deki ilgili standartlar gerekse Avrupa standardı olan EN14175 standartlarına göre üretilen performans çeker ocaklar ayrıca Amerikan  standart  olan Ashrae 110 standardı incelenerek üretilmiştir.

Tezgah üstü çeker ocaklar merkezi sistemlere entegre edilebildiği gibi bağımsız kendi havalandırma kanalları ile de tek başına üstün hava atiş gücüne sahiptir.Çeker ocak kontrol paneli içerisindeki mikroişlemcisi sayesinde airflow ve vav kontrol sistemi  TS EN 14175  kalite standardına uygun hava  atış sistemine sahip olmaktadır. Opsiyon olarak sunulan çeker ocak içi sıcaklık okuma ile deneyleriniz için uygun sıcaklıkta değilse alarm sayesinde uygun sıcaklıkta değil ise deneyi veya üretimi durdurabilirsiniz.

Tezgah üstü çeker ocakları  yapısı itibariyle ortamdan aldığı havayı dışarı attığından laboratuvarlarınızın temiz hava beslemelerinin daima aktif olduğundan emin olunuz. Tezgah üstü çeker ocakların iç kısımlarında bulunan ağır ve hafif gazların cihaz içerisinde sirkülasyon yapmasına engel olan davlumbazı sayesinde dışarıdan alınan ve deney / üretim esnasında cihaz içerisinde oluşan gazların dışarı aktarımı sağlar.Yanıcı parlayıcı durumlara önlem amacıyla ATEX sertifikalı Exproof fan opsiyonlar arasındadır.

Tezgah üstü çeker ocaklarda isteğe bağlı olarak tezgah üstü zemin olarak  çok yüksek kimyasal dirençe sahip ,çizilmeye ve darbe dayanımı olan endüstriyel alınlıklı seramikler tercih edilebileceği gibi kullanılan kimyasallara göre farklı çözümler üretilebilmektedir.

Tezgah üstü çeker ocak iç kullanım alanları yine ihtiyaca bağlı olarak poliprobilen pp den kaplanır. İç yanlar ,üst ve arka kısma ilave olarak arka davlumbazda yine pp poliprobilenden imal edilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Tezgah üstü ceker ocak modellerinde yaygın olarak gaz ,hava , azot gibi musluklar olmasına rağmen kullanıcılar su veya atık gerektiren durumlarda diğer çeker ocak modellerini tercih etmektedir.

Tezgah üstü çeker ocak modelleri fiyatları diğer modellere göre daha ekonomiktir.

  TUCO-90 TUCO-120 TUCO-150 TUCO-180
Dış Ebatlar  ( GxDxY) 900x900x1600mm 1200x900x1600mm 1500x900x1600mm 1800x900x1600mm
İç  Ebatlar  ( GxDxY) 800x750x900mm 1100x750x900mm 1400x750x900mm 1700x750x900mm
İç Tezgah Üstü Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen Standart : HPL Opsiyonel : Endüstriyel Seramik Epoxy Resin Paslanmaz Çelik Poliprobilen
Güvenlik Camı  6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında 6 mm Kalınlığında
Fan  Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli Kanal tipi pp pervaneli ,sessiz yüksek kapasiteli